Stukkó díszléc, E-23
Az E-23 egy modern mintájú polisztirol díszléc. A diszkrét megjelenésű polisztirol díszléc a holker díszítésére alkalmas. A holkerléc vízbázisú festékkel festhető.
Kérem figyeljen arra, hogy a díszlécek 2 m hosszúak. A rendelésnél csak páros számokat írhat be (pl. 2 m, 4 m, 6 m, …).
Kérem a díszlécnél a kívánt méterszámot adja meg!

E-23 díszléc
A polisztirol E-23 a holker díszítésére alkalmas stukkó. A diszkréten díszített holkerléc lehetővé teszi a gyors, egyszerű és hosszú életű lakásdíszítést. A díszlécek vízbázisú festékkel festhetők. Az E-23 díszléc beépítésével otthonát könnyedén felújíthatja. Alkosson egy egyedülálló otthont dekoratív díszléceinkkel!
Polisztirol díszlécek beépítési útmutatója
1. Előkészületek
A stukkó beépítése előtt a padlót, valamint a bútorokat takarja le fóliával, hogy megvédje azokat, a portól és esetleg elcseppenő ragasztótól és festéktől.
2. A fal és mennyezet előkészítése
A polisztirol díszlécek ragasztása előtt a fal és mennyezet felületét, melyre a stukkó beépítésre kerül, elő kell készíteni. Győződjön meg arról, hogy a vakolat stabil, száraz és pormentes legyen.
3. Méretek jelölése
Jelölje a polisztirol díszléc méreteit (magasság és szélesség) a mennyezeten és az oldalfalon. Ezek a jelölések mutatják majd a ragasztásnál, hova illessze a díszlécet. Csapózsinór segítségével a díszléc vonalát az egész falszakaszon jelölheti, így biztos lehet benne, hogy a jelölt vonal betartásával egyenesen lesz felragasztva a díszléc.
4. Díszléc sarokelemeinek felragasztása
Először a belső sarokelemet és a külső sarokelemet ragassza fel. Vigye fel a stukkóragasztót a sarokelemek ragasztófelületeire. Ne feletkezzen meg a sarokelemek végeiről sem!
5. Díszlécek méretre vágása
Ezután mérje le a sarokelemek közötti távolságot, majd szükség esetén vágja méretre a 2 méter hosszú díszlécet. Kérem, a pontos végeredmény érdekében dolgozzon alaposan, mérjen inkább többször, és csak utána vágja méretre a díszlécet. A vágósablon és egy filctoll segítségével a díszlécen könnyedén jelölheti a vágás vonalát. A sablon mentén egy éles szikével egyszerűen és pontosan méretre vághatja a polisztirol díszlécet.
6. A polisztirol díszléc ragasztása
Miután méretre vágta az egyes polisztirol díszléceket, vigye fel a stukkó ragasztófelületére a ragasztót. Ne felejtsen el a díszléc két végére is ragasztót tenni! A stukkóelemek, stukkószálak végéit mindig egymáshoz kell ragasztani! Két stukkóelem közötti toldás mentén ugyanis hajszálrepedések jelentkezhetnek, ha a stukkóelemek nincsenek gondosan összeragasztva.
7. A toldási hézagok simítása
A toldási hézagoknál kitüremkedett felesleges ragasztót el kell távolítani. Kifejezetten erre a célra fejlesztettük ki, a díszléchez illő profilsimító termékünket. A profilsimító szó szerint a díszléc, azaz a stukkóprofil negatív formája, így valóban tökéletesen illeszkedik a díszléc felülétére és a fölösleges ragasztót könnyedén elsimíthatja vele a toldások mentén.
8. Utómunkálatok
Végül a mennyezet és díszléc felső éle, valamint az oldalfal és díszléc alsó éle közötti hézagokat kell lezárnunk. Ragasztót nyomunk pisztollyal a fugákba, ezután nedves szivaccsal vagy ujjheggyel elsimítjuk a ragasztót. Beépítés után a díszléceket egy vízbázisú festékkel (diszperziós festékkel) kell lefesteni.
Ne becsülje alá a sikerélményt, melyet egy sikeres beépítés után érezni fog.
A "Rendben" gomb lenyomásával engedélyezi őket, hozzájárulását adja, hogy elfogadja őket