Polisztirol holkerléc Érd 10
Az Érd 10 elnevezésű stukkó a holker díszítésére alkalmas díszléc. A holkerléc gyors, egyszerű és hosszan tartó díszítést tesz lehetővé, és vízbázisú festékkel festhető. A méretben és mintában az Érd 10 díszléccel azonos belső sarokelemek, külső sarokelemek és a profilsimító megkönnyítik a beépítést. A karnistakaró díszléccel és a hozzá tartozó sarokelemekkel a díszlécet a függönykarnis előtt is továbbvezetheti.
Kérem figyeljen arra, hogy a díszlécek 2 m hosszúak. A rendelésnél csak páros számokat írhat be (pl. 2 m, 4 m, 6 m, …).
Kérem a díszlécnél a kívánt méterszámot, a kiegészítőelemeknél a darabszámot adja meg!
Polisztirol holkerléc Érd 10
Anyag: | extrudált polisztirol hab (XPS) |
Szélesség: | 50 mm |
Magasság: | 68 mm |
Hossz: | 2 m |
Ragasztás fajtája: | polisztirol ragasztó |
Toldási hézagok kitöltése: | polisztirol ragasztóval és profilsimítóval |
A fal és a díszléc közötti átmenet kitöltése: | polisztirol ragasztóval |
Vágás: | éles szikével |
Festés: | vízbázisú (diszperziós) festékkel |
Az Érd 10 holker díszléc évek óta az egyik legkedveltebb termékünk ügyfeleink körében. Szolid mintájának és visszafogott eleganciájának köszönhetően remekül beilleszthető akár modern, akár klasszikus stílusú enteriőrbe is.
Az Érd 10 polisztirol díszléc egy 68 mm magas és 50 mm széles stukkóprofil, mely az oldalfal és mennyezet találkozását hivatott díszíteni.
A nagyításhoz kattintson a képekre!
Könnyű súlyának köszönhetően a polisztirol díszlécek beépítése gyorsan kivitelezhető, sőt az előregyártott kiegészítőelemekkel akár szakember segítsége nélkül is megoldható! Az Érd 10 holkerléchez az alábbi kiegészítőelemeket gyártjuk szériatermékként:
Belső sarok: az előregyártott 90 fokos belső sarok felhasználásával megspórolhatja a körülményes gérvágást.
Külső sarok: lehetővé teszi két díszléc gérvágás nélküli összeillesztését külső sarkokon. Külső sarokra a fal síkjából kiemelkedő falrésznél lehet szüksége. Ilyen például egy kiugró falrész vagy egy szögletes oszlop.
Profilsimító: a díszlécek illesztésénél a kitüremkedő stukkóragasztó eltávolítására alkalmas eszköz, mellyel biztosíthatja két díszléc közötti esztétikus átmenetet.
Vágósablon: a sablon segítségével könnyedén jelölheti a díszléc felületén a vágás vonalát
Polisztirol díszlécek beépítési útmutatója
1. Előkészületek
A stukkó beépítése előtt a padlót, valamint a bútorokat takarja le fóliával, hogy megvédje azokat a portól és esetleg elcseppenő ragasztótól és festéktől.
2. A fal és mennyezet előkészítése
A polisztirol díszlécek ragasztása előtt a fal és mennyezet felületét, melyre a stukkó beépítésre kerül, elő kell készíteni. Győződjön meg arról, hogy a vakolat stabil, száraz és pormentes legyen.
3. Méretek jelölése
Jelölje a polisztirol díszléc méreteit (magasság és szélesség) a mennyezeten és az oldalfalon. Ezek a jelölések mutatják majd a ragasztásnál, hova illessze a díszlécet. Csapózsinór segítségével a díszléc vonalát az egész falszakaszon jelölheti, így biztos lehet benne, hogy a jelölt vonal betartásával egyenesen lesz felragasztva a díszléc.
4. Díszléc sarokelemeinek felragasztása
Először a belső sarokelemet és a külső sarokelemet ragassza fel. Vigye fel a stukkóragasztót a sarokelemek ragasztófelületeire. Ne feletkezzen meg a sarokelemek végeiről sem!
5. Díszlécek méretre vágása
Ezután mérje le a sarokelemek közötti távolságot, majd szükség esetén vágja méretre a 2 méter hosszú díszlécet. Kérem, a pontos végeredmény érdekében dolgozzon alaposan, mérjen inkább többször, és csak utána vágja méretre a díszlécet. A vágósablon és egy filctoll segítségével a díszlécen könnyedén jelölheti a vágás vonalát. A sablon mentén egy éles szikével egyszerűen és pontosan méretre vághatja a polisztirol díszlécet.
6. A polisztirol díszléc ragasztása
Miután méretre vágta az egyes polisztirol díszléceket, vigye fel a stukkó ragasztófelületére a ragasztót. Ne felejtsen el a díszléc két végére is ragasztót tenni! A stukkóelemek, stukkószálak végéit mindig egymáshoz kell ragasztani! Két stukkóelem közötti toldás mentén ugyanis hajszálrepedések jelentkezhetnek, ha a stukkóelemek nincsenek gondosan összeragasztva.
7. A toldási hézagok simítása
A toldási hézagoknál kitüremkedett felesleges ragasztót el kell távolítani. Kifejezetten erre a célra fejlesztettük ki, a díszléchez illő profilsimító termékünket. A profilsimító szó szerint a díszléc, azaz a stukkóprofil negatív formája, így valóban tökéletesen illeszkedik a díszléc felülétére és a fölösleges ragasztót könnyedén elsimíthatja vele a toldások mentén.
8. Utómunkálatok
Végül a mennyezet és díszléc felső éle, valamint az oldalfal és díszléc alsó éle közötti hézagokat kell lezárnunk. Ragasztót nyomunk pisztollyal a fugákba, ezután nedves szivaccsal vagy ujjheggyel elsimítjuk a ragasztót. Beépítés után a díszléceket egy vízbázisú festékkel (diszperziós festékkel) kell lefesteni.
Ne becsülje alá a sikerélményt, melyet egy sikeres beépítés után érezni fog.
1 beltéri stukkó, 5 stukkódíszítési megoldás
Az Érd 10 holker díszléc évek óta az egyik legkedveltebb termékünk ügyfeleink körében. Szolid mintájának és visszafogott eleganciájának köszönhetően remekül beilleszthető akár modern, akár klasszikus stílusú enteriőrbe is. Az Érd 10 díszléchez ezért számos kapcsolódó, azonos mintájú terméket is gyártunk, melyek lehetővé teszik, hogy az adott helyiséget vagy akár az egész lakást azonos mintájú stukkóval díszítse.
1 beltéri stukkó 5 stukkódíszítési megoldást tesz lehetővé! Az Érd 10 termékcsalád az alábbi termékeket foglalja magába: Érd 10 holker díszléc, Érd 10 karnistakaró díszléc, L-profilok az oldalfali led spot világításhoz, U-profilok a mennyezeti led spot világításhoz, led szpotokkal szerelt stukkólámpák, led világítás nélküli lámpaszigetek.
Az alábbi videóban bemutatjuk az Érd 10 termékcsaládot. Az videó elkészülte óta a led szpot világítás kiépítésére alkalmas U-profilok és L-profilok már több méretben kaphatóak!
Kérem kapcsolja be számítógépén a hangot és tekintse meg a videót!
Karnistakaró díszléc Érd 10
A beltéri díszítés során a holker díszléc általában a helyiség minden falát díszíti. A polisztirol díszlécet stukkóragasztóval az oldalfal és mennyezet találkozásásához kell rögzíteni. A holker díszlécnek tehát két ragasztófelülete van: az egyiket az oldalfalra, a másikat a mennyezetre rögzítjük. De mi a teendő az ablakok fölött, amikor a függönykarnist szeretnénk eltakarni és kikerülni a díszléccel? Ebben az esetben megszűnik az oldalfali ragasztófelület, a díszléc csak a mennyezetre rögzíthető. Éppen ezért gyártunk az Érd 10 díszléc mintájával karnistakaró díszlécet is. A karnistakaró díszléc mérete és mintája teljesen azonos az Érd 10 holker díszléccel. Az egyetlen különbség abban rejlik, hogy a karnistakaró díszléc felső ragasztüfelülete nagyobb, így stabil rögzítést tesz lehetővé a mennyezeten.
Természetesen a karnistakaró díszléchez is gyártunk külső és belső saroelemekt, melyek nagyban megkönnyítik a beépítést.
A nagyításhoz kattintson a képekre!
A karnistakaró díszléc beépítést az alábbi videón mutatjuk be lépésről lépésre.
Kérem kapcsolja be számítógépén a hangot és tekintse meg a videót!
Direkt világítás led spotokkal és az Érd 10 díszlécekkel
Az elmúlt években egyre több háztartásban cserélték a halogén izzókat energiatakarékos led fényforrásokra. Az egyszerű beépítés, az alacsony energiaigény és a kellemes fényhatás is mind a led szpotok felhasználása mellett szólnak. Korábban a led spotokat általában gipszkartonba építették, mely költséges és időigényes volt. Ráadásul a gipszkartonozáshoz nélkülözhetetlen szakember segítsége. A led spot világítás kiépítésére remek alternatíva a gipszkarton helyett a polisztirol stukkó. A led spotok beépítésére kifejlesztett díszléceinket két formában gyártjuk: az U-profil mennyezti világítás kialakítását teszi lehetővé, az L-profil pedig az oldalfal menti led világítás kiépítését. A polisztirol díszlécek beépítése az előregyártott kiegészítőelemeknek köszönhetően könnyű és gyorsan kivitelezhető, akár szakember segítsége nélkül is. Kínálatunkban a led spot világításhoz az Érd 10 díszléc mintájával 3 U-profil (mennyezeti led világításhoz) és 3 L-profil (oldalfali led spot világításhoz) található jelenleg. Amennyiben csak egy adott falszakaszon vagy mennyezeten szeretne led spot világítást kiépíteni, a helyiség többi falán használhatja a klasszikus Érd 10 díszlécet, melynek mintája és magassága megegyezik az azonos elnevezésű spotos díszlécekkel. Az előregyártott kiegészítőelemeknek köszönhetően az Érd 10 díszléc mindegyik U-profil és L-profil egyszerűen összeilleszthető helyszíni barkácsolás nélkül.
3 U-profil oldalfali led spot világításhoz az Érd 10 díszléc mintájával
Kérem kapcsolja be számítógépén a hangot és tekintse meg a videót!
Az Érd 10 díszléc mintájával 3 különböző méretű U-profilt is gyártunk. Attól függően, hogy hány darab led spot izzót szeretne beépíteni, választhat 190 mm, 270 mm és 400 mm széles U-profilok közül. Kérem nézze meg galériánkban, hogy az Érd 10 LED spotok beépítésére alkalmas stukkó profil méretei, hogyan viszonyulnak egymáshoz. Az első képen az Érd 190+2X10-es profil látható, melynek 190 mm áll rendelkezésre a spotok beépítéséhez. A másodikon az Érd 270+2x10 stukkóprofilt mutatjuk, melynél már 270 mm felület adott a LED ízzók beépítéséhez.. Az utolsó képen pedig az Érd 400+2x10 díszléc következik, mely a 400 mm-es egyenes felületével, akár 2 sor LED égő beépítését is lehetővé teszi.
A nagyításhoz kattintson a képekre!
Megnézem a 10-es mintájú U-profilokat >>>
3 L-profil oldalfali led spot világításhoz az Érd 10 díszléc mintájával
Kérem kapcsolja be számítógépén a hangot és tekintse meg a videót!
Az Érd 10 díszléc egyik legkedveltebb holker díszléc termékünk, ezért az oldalfali led spot világítás kialakításához 3 különböző méretű L-profilt is gyártunk hozzá. Attól függően, hogy hány darab led spot izzót szeretne beépíteni, választhat 190 mm, 270 mm és 400 mm széles L-profilok közül. Kérem nézze meg galériánkban, hogy az Érd LED spotok beépítésére alkalmas stukkó profil méretei, hogyan viszonyulnak egymáshoz. Az első képen az Érd 190+10-es profil látható, melynek 190 mm áll rendelkezésre a spotok beépítéséhez, és ehhez jön még hozzá a díszléc 50 mm-es kiugrása. A másodikon az Érd 270+10-t mutatjuk, melynél már 270 mm felület adott a LED ízzók beépítéséhez és ehhez társul a díszléc 50 mm-es kiugrása. Az utolsó képen pedig az Érd 400+10-es díszléc következik, mely a 400 mm-es egyenes felületével, akár 2 sor LED égő beépítését is lehetővé teszi, a 400 mm-hez pedig szintén a díszléc 50 mm-es kiugrása társul.
A nagyításhoz kattintson a képekre!
Megnézem a 10-es mintájú L-profilokat >>>
Stukkólámpa az Érd 10 díszléc mintájával
Az Érd 10 holker díszléc remek kiegészítője lehet egy azonos mintájú stukkólámpa, mely helyi világításként vagy fővilágításként is alkalmazható. Szériatermékként jelenleg 6 különböző stukkólámpát gyártunk az Érd 10 stukkómintával. Kérem, nézze meg őket az alábbi képeken!
A stukkólámpákat összeszerelve, fehérre festve, led spotokkal szerelvényezve, tehát beépítésre készen szállítjuk. Amennyiben szeretné Ön beépíteni a led spotokat a stukkólámpába, ajánljuk figyelmébe az Érd 10 díszléccel készült lámpaszigeteket.
Energiatakarékos világítás, mellyel rengeteget spórolhat!
Otthonunk világításának tervezése során az elsők között merül fel a kérdés: hány led spot izzóra van szükség? Az emelkedő energiaárak miatt kétszer is meggondolja az ember, milyen és mennyi izzót vásároljon, melyek kellő fényt adnak, mégis takarékosak. Fontos, hogy hosszútávon gondolkodva, ár-érték-arányt figyelembe véve hozzunk döntést!
Alapvető, hogy kizárólag energiatakarékos led izzók beépítésében gondolkozzunk! A ledek hosszú élettartalmú, alacsony energiafelhasználású, kiváló minőségű és mennyiségű fény biztosítanak. A kérdés csupán csak az, hogyan tudja Ön a saját otthonában úgy kialakítani a led világítást, hogy az
esztétikus, az Ön stílusához és háza karakteréhez illő
energiatakarékos
praktikus
könnyen kivitelezhető
legyen.
A válasz egyszerű: polisztirol díszlécbe épített led spot izzókkal. A fentiekben már részletesen bemutattuk a led spotok beépítésére alkalmas polisztirol díszléceket. Nézzük meg most alaposabban a led fényforrásokat. Informálódjon, tájékozódjon, hogy a legjobb döntést tudja meghozni!
Takarékos és praktikus led világítás – mekkora fényerőre van szükség?
Az, hogy mennyi led spotra, mekkora fényerőre van szükség, nagyban függ attól, hogy milyen tevékenységet végzünk az adott helyiségben. Olvasáshoz természetesen sokkal nagyobb fényerő szükséges, mint például étkezéshez. Az alábbi videóban összegyűjtöttük Önnek a legfontosabb információkat.
Mielőtt azonban döntést hoznánk, hogy hova hány darab és milyen erősségű led spot izzót építünk be, érdemes tisztáznunk az alapfogalmakat. A led spot izzók gyártói a csomagoláson mindig feltüntetik a teljesítményt watt-ban megadva és a fényáramot lumen-ben megadva. Mire is utalnak ezek?
A watt (W) a fényforrás fogyasztásához, a teljesítményéhez kapcsolódó fogalom.
A lumen (lm) azt mutatja meg, hogy egy adott fényforrás mennyire erősen világít. A megvilágítandó területtől teljesen független mértékegység.
A lux azt mutatja meg, hogy egy adott terület mennyire van megvilágítva.
A korábbi halogén izzók esetében a watt-ban megadott teljesítmény volt mérvadó. Napjainkban azonban már azt kell figyelemben vennünk, hogy adott fényerejű izzó mennyire világítja meg a kívánt területet.
Konkrét példák – így spórolhat a led világítással!
A száraz tények és adatok helyett igyekszünk Önnek kézzelfogható, valódi megoldást adni arra, hogyan spórolhat a villanyszámlán led spotokkal.
3 próbamérését végeztünk, melyeket képekkel dokumentáltunk. A méréseket nem egy fotóstúdióban, hanem egy igazi otthonban végeztük el, ahol a led világítás évek óta napi használatban van. Nem a vendégszobában, ahol évente kétszer kapcsoljuk fel a villanyt, hanem a konyhában és étkezőben, ahol naponta többször gyűlik össze a család apraja-nagyja. Ki főzni, ki tanulni vagy olvasni és persze együtt vacsorázni. A világításnak tehát többfunkciósnak és praktikusnak kell lennie a lehető legalacsonyabb fogyasztás mellett. Nagy kihívás, ugye?
Kérem, nézze meg a mérési eredményeinket!
Csupán 20 W fogyasztás mellett 158 lux fényerő
Reggelizőpult: a képen látható kb. 1,2 m hosszú reggelizőpult fölötti polisztirol díszlécbe 5 db 4 W erősségű led spotot építettünk. A teljes fogyasztás tehát szinte már kevésnek is tűnő 20 W. Ennek ellenére 158 lux-ot mértünk a megvilágított pulton! Ez pontosan elegendő étkezéshez. Megdöbbentő, igaz? Fölösleges és pazarló lenne az egész konyhát egy 100 W fogyasztású fővilágítással megvilágítani, amikor elegendő kimondottan a reggelizőpult célzott és hatékony, ráadásul energiatakarékosabb 20 W fogyasztású megvilágítása. Ennyit jelent egy praktikus, jó helyre beépített, a fővilágítástól függetlenül kapcsolható helyi világítás.
357 lux fényerő és csak 40 W fogyasztás konyhában – pazarló égők helyett takarékos led spotok
Konyhapult: a konyhapult fölött érthető módon nagyobb fényerő szükséges, hiszen itt aprólékos, odafigyelést igénylő tevékenységet végzünk. A képen látható konyhai munkafelület közel 4 méter hosszú! És aki már készített vacsorát egy családnak, pontosan tudja, hogy nem elegendő a biztonságos és kényelmes munkavégzéshez egy 20 x 20 cm nagyságú megvilágított felület. A stukkóprofilok 1 méter hosszúak és igény szerint toldhatóak vagy éppen szükség esetén méretre vághatóak. A polisztirol stukkóprofilba pedig annyi led spotot építhet, amennyit szükségesnek ítél meg. A képen látható konyhapult fölé polisztirol L-profilokba 10 db 4 W teljesítményű led izzót építettünk. A mért fényerő itt 357 lux, mely tökéletesen elegendő a konyhapult megvilágításához. Természetesen ez a helyi világítás is a többi konyhai világítástól függetlenül kapcsolható, így takarékos megoldás: csak akkor kapcsoljuk fel, amikor itt van szükség világításra.
58,5 W fogyasztás ellenére csupán csak 96,7 lux fényerő – miért?
Étkezőasztal: az összehasonlítás kedvéért készítettünk egy mérést az étkezőasztal fölötti is. Őszintén szólva nem csak az összehasonlítás kedvéért, hanem azért is, mert a konyhából az étkezőbe lépve érezhetően más minőségű világítást tapasztaltunk. De vajon miért? Hiszen az étkező asztal fölött is led izzók biztosítják a világítás. A dekoratív mennyezeti lámpában összesen 13 db 4,5 W teljesítményű led spot izzó található, melyek teljes fogyasztása 58,5 W. A fogyasztás tehát dupla akkora, mint a fenti reggelizőpultnál és másfélszer akkora, mint a 4 méteres konyhapult esetében. Ennek ellenére a mért fényerő mégis csak 96,7 lux. Jóval kevesebb, mint a díszlécekbe épített spotok esetében. Étkezéshez tehát éppen elegendő a fényerő, mégis más a fényérzetünk, mint a konyhában. Olvasáshoz ez a megvilágítás már semmiféleképpen sem lenne kielégítő. Egyrészt kellemetlen nem kellően megvilágított helyiségben olvasni, másrész szemünknek rendkívül megterhelő. Hosszútávon komolyabb orvosi következményei is lehetnek! Ne vegye tehát félvállról a szükséges mennyiségű és minőségű világítást!
Kifejezetten energiatakarékos led világítás kialakítására tervezett díszlécekkel és led spot izzókkal valóban csökkentheti a villanyszámláját
Összességében tehát egyértelműen látszik, hogy a központi fő világítás (például egy mennyezeti lámpa) helyett sokkal érdemesebb célzottan, adott felületre irányuló helyi világítás kialakítása. A központi, szórt fényű, teljes helyiségre irányuló fő világítással szemben a több, helyi világítás kialakítása egyrészt praktikusabb, hiszen azok külön kapcsolhatóak aszerint, hol van éppen fényre szükség. Másrészt a folyamatosan emelkedő energiaárak mellett a több, célzott felültre irányuló helyi világítások takarékosabb megoldásnak is bizonyulnak.
A megfelelő led világítás kialakítása tehát összetett feladatnak tűnhet, de ha egy kevés odafigyeléssel és a megfelelő termékekkel könnyedén és költséghatékonyan kivitelezhető.
Használjon kifejezetten erre a célra gyártott, kiváló minőségű polisztirol díszléceket és led izzókat és valósítsa meg elékpzeléseit!